Zabieg parafinowy – regeneracja i nawilżenie

przez mobi_mani_admin
zabieg_parafinowy
divider

Lato to okres kiedy my, kobiety, jeszcze bardziej zwracamy uwagę na wygląd naszej skóry i paznokci. Dłonie nie są już ukryte w kieszeniach czy ciepłych rękawiczkach, sezon na sandałki rozpoczęty, dlatego warto pomyśleć o dodatkowej pielęgnacji skóry dłoni i paznokci, aby cieszyć się jej pięknym wyglądem. Idealnym rozwiązaniem na lato będzie zabieg parafinowy.

Zabieg parafinowy jest świetnym sposobem pielęgnacyjnym, polecanym szczególnie dla osób mających suchą i spierzchniętą skórę dłoni czy stóp. Na zabieg parafinowy decydują się także osoby, które chcą opóźnić proces starzenia skóry, rozluźnić mięśnie czy rozgrzać stawy. W stosunkowo krótkim czasie, około 30 minut, daje efekt wyraźnej poprawy kondycji skóry, który utrzymuje się kilka dni. Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem skóry i wykonaniem peelingu, po czym nakładane jest serum i krem. Tak przygotowane dłonie czy stopy kilkukrotne zanurza się w specjalnie przygotowanej i podgrzanej parafinie, aż do osiągnięcia efektu grubej powłoki. Następnie, na kilkanaście minut, nakłada się rękawice utrzymujące ciepło. Zabieg kończy się usunięciem warstwy parafiny i wmasowaniem pozostałego produktu w dłonie. Przez około 3 godziny po zabiegu niewskazane jest mycie rąk. W tym czasie nadal wchłaniają się substancje odżywcze.

Zabieg parafinowy ma wiele zalet:

  • zapobiega utracie wilgoci, dzięki czemu nawilża i wygładza skórę
  • rozgrzewa tkanki i rozszerza naczynia krwionośne
  • rozluźnia mięśnie i łagodzi ból
  • poprawia elastyczność i jędrność skóry
  • redukuje drobne zmarszczki i przebarwienia
  • tworzy barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi (np. niska temperatura, detergenty)

Ilość zabiegów parafinowych w serii ustala indywidualnie, w zależności od stanu skóry dłoni czy stóp. W przypadku bardzo zniszczonej skóry zaleca się wykonywanie zabiegów raz w tygodniu, do czasu przywrócenia dobrej kondycji skóry, a następnie raz w miesiącu dla podtrzymania efektów.

Choć zabieg parafinowy to prosty i tani sposób, nie wszyscy mogą go stosować. Nie należy ich wykonywać u osób z osteoporozą, egzemą na skórze, grzybicą paznokci lub skóry oraz uczulonych na parafinę. 

divider