Pielęgnacja dłoni i paznokci

przez mobi_mani_admin
pielegnacja_dloni_i_paznokci
divider

Każdego dnia nasze dłonie są narażone na zniszczenie, dlatego codzienna pielęgnacja dłoni i paznokci jest bardzo ważna. Skóra dłoni ma mało tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych, przez co jest bardzo delikatna i wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Efektem tego jest nieprzyjemnie sucha, spierzchnięta, zaczerwieniona skóra, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jest to szczególnie ważne w obecnych czasach, kiedy skóra dłoni jest wyjątkowo bardziej narażona na działanie twardej wody, detergentów i silnych środków dezynfekujących, często zawierających alkohol.

Podczas obowiązków domowych, jak mycie naczyń czy sprzątanie, pamiętaj o rękawiczkach. Detergenty podrażniają i wysuszają dłonie, dlatego rękawiczki ochronią dłonie przed bezpośrednim kontaktem z silnymi substancjami chemicznymi.

Częste mycie dłoni jest jak najbardziej wskazane, jednak warto używać do odpowiednich kosmetyków, ponieważ twarda woda, ma negatywny zły wpływ na dobrą kondycje skóry dłoni. Zadbaj o to żeby wybierać mydło bogate w substancja nawilżające, witaminy, zawierające substancje pochodzenia naturalnego.

Krem powinnaś mieć zawsze pod ręką i stosować go po każdym myciu rąk. Istotny jest tutaj skład. Powinien on zawierać substancje nawilżające, ochronne oraz kojące – np. wazelinę, glicerynę, aloes. Częste i regularne stosowanie zapewni Ci miękką i gładką skórę dłoni.

Domowe SPA to również świetny pomysł. Jeśli masz więcej wolnego czasu zadbaj o swoje dłonie bardziej niż zwykle. Dobrym sposobem na nawilżenie dłoni jest kąpiel w ciepłej oliwie z oliwek czy domowy peeling, przykładowo z cukru lub fusów z kawy i oliwy. Peeling doskonale wygładzi skórę poprzez usunięcie martwego naskórka, a naturalne olejki sprawią, że skóra będzie nawilżona i miękka.

Warto też zapytać swoją kosmetyczkę o zabiegi pielęgnujące dłonie. Najbardziej popularnym sposobem jest zabieg parafinowy, który daje zadowalające efekty, w bardzo krótkim czasie. Skóra dzięki temu będzie zregenerowana na dłużej, a dodatkowa pielęgnacja będzie podtrzymywać efekty. Więcej szczegółów o zabiegu parafinowym możecie znaleźć w poprzednim poście na blogu.   

divider