Jak zadbać o paznokcie?

przez mobi_mani_admin
zdrowe_paznokcie
divider

Każda kobieta pragnie, aby jej naturalne paznokcie były w dobrej kondycji. Często jednak jest to problem i nie wiemy jak sobie z nim poradzić. Co zrobić żeby paznokcie były mocne, mniej łamliwe i przestały się rozdwajać? Mamy na to proste domowe sposoby, które już po kilku tygodniach regularnego stosowania sprawią, że Twoje paznokcie będą wyglądać pięknie i zdrowo.

Warto wiedzieć, że kondycja Twoich paznokci uwarunkowana jest genetycznie i zależy od ogólnego staniu zdrowia Twojego organizmu, dlatego sposoby pielęgnacji muszą być dobrane indywidualnie. Nie dziw się, jeśli sposób polecany przez Twoją przyjaciółkę u Ciebie się nie sprawdzi. Powodem złej kondycji Twoich paznokci może być również niedobór makro- i mikroelementów w organizmie, takich jak magnez, cynk, krzem, wapń czy magnez. Jeśli masz z tym problem, zadbaj o zwiększenie ich udziału w diecie lub pomyśl o odpowiedniej suplementacji. Dostępne na runku suplementy w swoim składzie zawierają m.in. wyżej wymienione składniki, a także witaminę A i B, wyciąg ze skrzypu polnego, biotynę i inne. Dobrym sposobem na wzmocnienie paznokci jest kuracja witaminowa. Kup w aptece ampułki z witaminą A i E i wcieraj je codziennie w płytkę. Ważną rolę odgrywa również keratyna, dlatego warto zadbać o jej odpowiedni poziom w organizmie, np. stosując preparaty z keratyną hydrolizowaną.

Jednym z najpopularniejszych sposobów domowej pielęgnacji paznokci jest mieszanka oliwy z oliwek z sokiem z cytryny. Do naczynia wlej oliwę z oliwek, podgrzej ją, a następnie dodaj kilka kropel soku z cytryny. Taką mieszkankę nałóż na paznokcie na noc i załóż rękawiczki dla wzmocnienia efektu. Innym sposobem wykorzystania tej mieszkanki jest kąpiel. Zanurz palce na 10-15 minut, a następnie wetrzyj dokładnie pozostałość mieszanki. Taką kurację stosuj 2-3 razy w tygodniu.

Równie sprawdzonym sposobem jest wcieranie olejku rycynowego w paznokcie i skórki. Taką kurację wykonuj każdego dnia rano i wieczorem. Innym polecanym produktem jest olejek arganowy, którym możesz wykonać sobie nocną regeneracje. Podgrzany olejek nałóż na paznokcie, możesz dodatkowo założyć rękawiczki dla lepszego działania. Dobry wyborem będą również specjalnie przygotowane mieszanki olejków mające na celu wzmocnienie naturalnej płytki paznokcia. Olejki możesz zarówno wcierać jak i nakładać za pomocą pędzelka.

 W drogeriach czy aptekach możesz znaleźć różnego rodzaju odżywki i preparaty do paznokci. Jeśli chcesz zdecydować się na takie rozwiązanie, pamiętaj żeby wybierać produkty o właściwym składzie. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź opinie innych kobiet lub zapytaj swojej manikiurzystki o polecenie konkretnego produktu. Takie odżywki są bardzo wygodne i proste w aplikowaniu, często jak klasyczny lakier to paznokci. Dodatkowo pozostawiają przeźroczystą, błyszczącą powłokę, przez co paznokcie wyglądają znacznie lepiej.

divider